Uuni 3

Witam serdecznie,

Zapoznałem się z projektami zamieszczonymi na stronie i jestem pod wrażeniem kompetencji i zaangażowania forumowiczów, sam bardzo bym chciał się zebrać i zbudować piec do pizzy/chleba jednak czas i obecne obowiązki (małe dzieci) :) ograniczają dość moje zainteresowania.

Natknąłem się jednak na ciekawą propozycję, która skraca nieco drogę do świetnej pizzy, przynajmniej wg. teorii.
Piec o nazwie unni 3 wydaje się być odpowiedzą na moje zapotrzebowania. Szybko się rozpala i osiąga dość wysokie temperatury - świetnie się sprawdzi na kilka pizz i o to mi chodzi.

Mam dlatego pytanie, czy ktoś z was używał albo zna kogoś kto używał i poleca? A jak nie, to co sądzicie o samej koncepcji?

Poniżej link do oferty

https://jakumammy.pl/piece-do-pizzy/22-unni-3-piec-opalany-drewnem.html

Pozdrawiam i z góry dziękuję bza odpowiedz!

Znam ten piecyk jedynie z testów na YouTube. Miałem natomiast okazję podziwiać "samoróbkę", o bardzo podobnym wyglądzie i działaniu. Przyznam, że pizza z tego urządzenia wyszła całkiem niezła. Swego czasu na portalach aukcyjnych dostępny był jeszcze blaszak "Nero", nieco tańszy, w którym oprócz pelletu można było spalać także drewno. Jego wadą było skierowanie ognia z paleniska, umieszczonego w tylnej części, prosto do komina. Trochę słabo to piekło. W Uuni 3 rozwiązano to znacznie lepiej. Płomień jest kierowany do przodu i wraca kanałem dymowym.
Szkoda,że ten piecyk jest taki mały. Znalazłem na stronie większy, ale cena zaporowa. Trzeba się będzie ograniczyć do niezbyt dużej pizzy i trochę nagimnastykować przy jej obracaniu, a przy takich temperaturach obracać trzeba często, bo się przypali.
Piecyk spala jedynie pellet. Można to uznać za wadę, ale ostatecznie nie piecze się tej pizzy aż tak często, więc niewielki zapas wystarczy na długo.
Dla mnie największą zaletą Uuni 3 jest mobilność. Można go włożyć do bagażnika i zabrać na działkę, do znajomych. Gdybym miał go używać jedynie stacjonarnie, to już bym się zastanowił.
Za podobną cenę można zbudować opalany drewnem piec do pizzy z wermikulitu, używając jako szablon piłki do fitnessu. Jest bardzo prosty do wykonania, można znaleźć poradniki na YouTube, będzie też artykuł na portalu.
Jeśli zdecyduje się Pan kupić piecyk, będę wdzięczny za recenzję.