renowacja pieca chlebowego w starym domu

Witam,
od niedawna jestem właścicielką starego domu, gdzie znajduje się piec chlebowy. Zamierzam domek wyremontować, ale zależy mi na odrestaurowaniu także pieca -wiem, że w tej miejscowości ludzi z pomieszczeń, gdzie stał piec chlebowy porobili sobie łazienki. Dla mnie ten piec stanowi o wartości i tradycji tego domu. Niestety nie wiem , do kogo się udać z takim zleceniem. Dodam, że chodzi o Dolny Śląsk. Czy ktoś zna fachowca od takich pieców Będę wdzięczna za namiary na taką osobę.

Witam,
Cieszę się, że zdecydowała się Pani zachować piec. Przypuszczam, że to tzw. trzon kuchenny, czyli piec z gorącą blachą, posiadający komorę do pieczenia chleba. Czy wymaga on kapitalnego remontu, czy może jest sprawny, a zależy Pani jedynie na poprawie jego wyglądu.
Ze znalezieniem fachowca nie powinno być problemów, łatwo też dostać wszelkie potrzebne akcesoria. Po wpisaniu hasła "zdun" dla Dolnego Śląska, na Gumtree, czy Olx pojawia się wiele ogłoszeń firm i osób prywatnych, świadczących usługi tego typu.
Zacząłbym jednak od rozpytania sąsiadów i ludzi w okolicy, kto budował i remontował im piece kaflowe. W moich rodzinnych stronach człowiek, który dawniej się tym zajmował jest już na emeryturze, ale syn poszedł w jego ślady i ma sporo pracy.
Pani post zasugerował mi utworzenie na Forum działu "Ogłoszenia". Myślę, że będzie pomocny dla osób które nie mają czasu, lub też nie potrafią zbudować lub wyremontować piec samodzielnie.
Pozdrawiam

In reply to by PiekarRo

Witam Pana
bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc, to Pana wiadomość mnie trochę pokrzepiła i umocniła w postanowieniu, żeby piec zachować.
Muszę się mu przyjrzeć- czy mogę Panu podesłać zdjęcia tego pieca?
A co do zakładki "ogłoszenia" myślę, że jest to strzał w 10- tego faktycznie tutaj brakuje.
Gratuluję pomysłu i strony. Super, że dzieli się Pan z nami swoją wiedzą, która jest naprawdę fachowa i rozległa!
Pozdrawiam
Anna

Mam lepszy pomysł. Proszę umieścić zdjęcia tutaj. Zawsze istnieje szansa,że obejrzy je jakiś fachowiec i skontaktuje się z Panią. Byłbym też bardzo wdzięczny za umieszczenie zdjęć po zakończonym remoncie. To może przekonać niektóre osoby że warto ratować takiego staruszka.

Funkcja umieszczania zdjęć na forum jest co prawda w fazie testów, ale już powinna działać. W okienku "Format tekstu" pod komentarzem proszę wybrać "Podstawowy HTML". Chwilę później pojawi się bardzo prosty edytor w którym piszemy komentarz. Klikając ikonkę obrazka na górze można załadować zdjęcia.