Cegła szamotowa

Witam, nie wiem czy to właściwe miejsce na takie ogłoszenie :), ale czy jest ktoś z mazowieckiego (okolice Warszawy) i dopiero przymierza się do zakupu cegły szamotowej ?
Jest do kupienia paleta 360 szt. za 2,40 netto od sztuki, czy są osoby zainteresowany kupnem na 3 osoby ? Odbiór w Ząbkach w oddziale firmy.

Witam szanownych użytkowników, niebawem zaczynam budować kopułę i mam pytanie do osób, które taki piec już zbudowały: czy kopułę budować z połowy cegły, 3/4 długości a może ktoś budował z całej, no bo jeśli ciąć na 3/4 czy 2/3 to z resztą tej cegły już nic nie zrobimy. No i może ktoś ma wiedzę z zakresu fizyki, jaka grubość kopuły ma najlepsze właściwości do pieca chlebowego, czyli wiadomo, że pół cegły nagrzeje się szybciej i będzie potem to zmagazynowane ciepło oddawać a jak wygląda to z całą cegłą? oczywiście jako izolację planuję wełnę i beton perlitowy

Zobacz sobie na mój piec. Na forum wszystko ładnie opisane i obfotografowane. Ja budowałem z cegły położonej płasko. Na wypiek pizzy chleba i ciasta spokojnie starczy.