Piec w Osieku w drewnianej altanie

Witam Wszystkich. Będę tutaj prowadził dziennik budowy pieca do pizzy. W zeszłym roku zalałem fundament i to wszystko, co zdążyłem przed zimą. W tym roku wymurowałem podstawę z cegieł klinkierowych i przystępuję do budowy samego pieca. 

Komentarze

In reply to by siendziaty

Cześć.
Tego problemu to jeszcze dokładnie nie przemyślałem. Sądzę, że nie będę przebijał się przez dach, lecz kolankami i rurami odprowadzę spaliny przez niezabudowany bok altany i poza obrysem dachu zakończę pionowym kominem. Piec buduję przy krawędzi altany, to nie będzie bardzo długi odcinek. W sobotę podeślę zdjęcia, aby to jaśniej przedstawić.

In reply to by siendziaty

Możesz zastosować tzw. przejście dachowe.

Przejście dachowe

Elementy te są produkowane na różne kąty nachylenia dachu. W tym przypadku lepiej kupić nieco większą średnicę i zrobić z blaszki jakieś dystanse. Następnie dajemy kołnierz przeciwdeszczowy, dopasowany do rury kominowej (na zdjęciu z prawej) i gotowe.

@espesador a możesz powiedzieć coś o fundamencie? jaki gruby? jakie kolejne warstwy? jak zbroiłeś? jakie miał wymiary?

zzz

@Konrad1704

Zbrojenie fundamentu na zdjęciu, głębokość ok. 20 cm na zagęszczonym podłożu, płyta 1,2x1,2 m. Zbrojenie z prętów fi10 co 15 cm. Zalane betonem B30 z betoniarni.

zzz

W sobotę wymurowałem łuk zewnętrzny. Cegła klinkierowa, ta sama co podstawa pieca. Jak pogoda pozwoli, to w wolne dni zacznę murować łuk wewnętrzny i pierwsze kręgi kopuły z klinkieru.