Piec jak marzenie w Stroniu Śl.

Witam wszystkich entuzjastow budowy wlasnych piecy chlebowych i innej architektury ogrodowej. Juz cchyba z 30 lat marzę o wlasnym piecu chlebowym. Grill i wędzarmię mam na działce ale tera przyszedl juz czas na realizację tego o czym śni sie po nocach i zazdrości się innym. Ppstanowione zostalo w ub. roku i w ruch ruszyly plany i rysunki. Na dzien dzisiejszy mam juz trochę zgromadzomego materialu i jest wyznaczona data rozpoczėcia inwestycji. 22 sierpnia 2019 roku to ta magiczna data. Juz od dluzszego czasu czytam fora i rozne opinie , ogladam filmy i zdjęcia. Moje pytanieni zarazem prośba do wszystkich forumowiczow - proszę o rady i opinie zanim wbiję pierwsza lopatę . Chcialbym uczyc się na waszych ewentualnyvh bledach i korzystac z waszego doswiadczenia. Będzie to kompleks - PIEC CHLEBOWY , GRILL, WĘDZARNIA. Plyta zaplanowana jest o wymiarach 335cm x 150cm. Ppzdrawiam wszystkich. Jerzy S. Po przemysleniu sytuacji mojego braku czasu , postanowilem źe zanim zacznę budowę mojej piekarni ogrodowej , to moi synowie mogą już wylac postument i płytę pod zabudowę. No i zaczęło się. Najpierw marudzenie ? potem zabrał się mój synuś do robory i można powiedzieć że termin rozpoczęcia tuszył wcześniej. Tak było do tej pory czyli do wczoraj

 

No i zaczęło się. 

Jest dzisiaj niedziela i czas na odpoczynek od wysiłku i upału. Ruszyły prace ale muszę przyznać że myślałem że będzie łatwiej....ale nie jest .

Komentarze

Tak. To wszystko w ciągu miesiąca . Pracy było mnustwo od rana do wieczora . Jeszcze oczywiscie nie jest do konca gotowy ten projekt bo jeszcze trzeba wyfugować klinkier , wyżej podnieść komin bo tu nie ma zdjecia ostatniego z kominem nad wędzarnią i grillem . A na koniec całość razem z tarasem rekreacyjnym będzie zadaszone.

Chcę tu powiedziec że bardzo pomogly mi informacje zamieszcone na tej stronie za które administratorowi "Pekaro" chcę bardzo podziękować . 

Oczywiscie wykorzystalem też kilka informacji od gości tej stronki za co również dziękuję. 

Do chwili obecnej inwestycja pochłoneła sporo kasy , ale WCALE NIE ŻAŁUJĘ !!!!

POZDRAWIAM 

WOW, co za tempo, co za piękna budowla combo. Wszystko co najlepsze jest: piec, wędzarnia, grill.
I to wszystko w miesiąc? Myślałem że ja szybko budowałem, ale tutaj widać po kolejnych forumowiczach, że można szybciej i lepiej. Gratuluje.

In reply to by marcins

Dziekuje bardzo. Łatwiej się cos robi nawet pierwszy raz w życiu , jeżeli ktos Ci podpowie wiele aspektów. Przygotowywałem się do tego projektu prawie rok i od samego początku wiedziałemże mam tylko miesiąc na budowę , no i trochę poszczęściło mi się z pogodą bo miałem tylko 2 dni deszczowe.

Cześć ma ktoś może cyrkiel do budowy kopuł do sprzedania?
Pozdrawiam serdecznie.