Czy daszek nad piecem można pokryć gontem biumicznym?

Czy to będzie bezpieczne?
Komin będzie wystawał na wysokość około 0,5m nad dachem.
pozdrawiam
Andrzej

Czy daszek nad piecem można pokryć gontem bitumicznym?

 

Można, ale po co. 15 lat temu zbudowałem sobie altankę, krytą gontem bitumicznym. Niestety nikt mi wtedy tego nie pomysłu wybił z głowy. Dziś bym się w to amerykańskie g...no nie pakował. Kilka lat po zakończeniu budowy rozmawiałem z pewnym Panem, który pracował w USA przy układaniu dachów z gontów bitumicznych. Opowiadał o osiedlu 300 domów na wynajem należących do bogatego Żyda. Po 20-latach eksploatacji przyjechał buldożer i zrównał wszystko z ziemią, po czym postawiono nowe domy. Miało być tanio i szybko.
Gont bitumiczny to produkt obliczony na krótki czas użytkowania (a dachówki 100 lat wytrzymują). Od strony północnej lubi się pokrywać mchem. Niestety widać to na mojej altance. Do tego wymaga pełnego deskowania dachu, co jest kosztowne, chyba że idziemy po taniości i stosujemy jakieś płyty wiórowe.
W przypadku pieca różnica w cenie między dachówką a gontem bitumicznym nie będzie duża. Nawet nie ma się co zastanawiać. Kup sobie dachówkę Marsylkę, albo Karpiówkę, a kiedyś, po latach mi podziękujesz.

In reply to by Robert

Dziękuję. Ma szybko "klecę' lekki dach jedno spadowy żeby zabezpieczyć piec przed deszczem/śniegiem. W przyszłości postawię porządny z dachówką a teraz chciałem wykorzystać reszki materiałów jakie jakie mam.