Piec z wermikulitu

Piec na piłce z wermikulitu Zbudowałem kopułę o grubości 12-13 cm z wermikulitu cementu i rozproszonego włókna szklanego.czy teraz mogę zastosować siatkę z włókna szklanego i tynk,czy najpierw jakiś beton?

Żadne dodatkowe warstwy nie są już konieczne. 12 cm wermikulitu stanowi dobrą izolację pieca do pizzy. Wystarczy położyć na to klej, siatkę i tynk cienkowarstwowy. Wybór rodzaju tynku jest problematyczny, ponieważ niektóre nie przepuszczają pary wodnej, inne nie są odporne na działanie podwyższonej temperatury (gorąco może być nad otworem wsadowym pieca). Warto wziąć pod uwagę tynk mineralny lub silikatowy.
Może jakież zdjęcia? Mamy tu niewiele pieców do pizzy z wermikulitu.

Piec na piłce z wermikulitu

Dziękuję za pomoc.zdjęć postaram się dodać więcej.piec schnie dopiero 2 tygodnie ale już będę ustawiał na swoim miejscu i powoli rozpalał przez parę dni .

Bardzo ładny. Kopuła była formowana na szablonie z piłki fitnesowej, kupce piasku, czy może jakąś inną metodą?
Znajdująca się z tyłu wiata też robi wrażenie. Wewnątrz widzę jeszcze jeden ciekawy piec - zapewne szamotowy.

Piec z keramzytuTen z tyłu to na mojej działce rodos , robiłem go też na piłce fitnes 5 lat temu,ale z keramzytu+ cement,potem glina zbrojenie beton,a potem dawałem jeszcze warstwy bo nie miałem kogo zapytać co trzeba a czego nie trzeba