Piec ogrodowy

Mój piec już prawie gotowy więc przyszedł czas na sprawozdanie z przebiegu prac. Jak chyba wszyscy tutaj dzięki tej stronie udało mi się zrobić piec dobrze (lub prawie dobrze ;) ponieważ w niektórych sytuacjach nie szło jak to sobie zaplanowałem)

Piec w sercu rezerwatu Świdwie

Kiedy nie wiadomo, jak zacząć, należy zacząć podobno od końca. Dla mnie zanim rozpoczęła się na dobre przygoda z budową pieca,..

Gazowy piec do pizzy

Ze względu długi czas rozpalania pieca chlebowego, stworzyłem piecyk gazowy który rozgrzewa się w 30 min. do temp. 450st. C. Efekty są zaskakujące.

Ogrodowy piec chlebowy by Błażej

Witam wszystkich piecomaniaków. Pomysł budowy pieca zrodził się z chęci zagospodarowania pustaków ceramicznych po budowie domu. Z braku czasu i innych priorytetów budowa ciągnie się od 2018 roku. Koncepcja zmienia się w trakcie budowy i jest na bieżąco korygowana.

Piec "Jak poniosły cegły"

W podziękowaniu założycielowi portalu (Robert - świetna robota) i jego użytkownikom dzielącym się wiedzą za masę inspiracji i fachowych porad, pozwoliłem sobie na wrzucenie "fotorelacji" z budowy mojego piecyka ogrodowego. Mam nadzieję, że mój opis komuś jakoś się przysłuży.

Piec Trinacria

Witam , przedstawiam Wam historię budowy mojego pieca. Ze względu na brak czasu będę dodawał co wieczór fotki i krótki opis .

Piec chlebowy pszczółkowski

Od jakiegoś czasu, kiedy żonka wizjonizuje w ogródku myślałem o murowanym grillu. Ale ponieważ grill był już kupiony taki trochę lepsiejszy blaszak z Ikei to po przemyśleniach i poszukiwaniach wpadłem na piecchlebowy.pl 🤫 no i wtedy się zaczęło...

Piec na pizze

Witam
2 tyg. temu postanowiłem pobawić się z tematem "piec na pizze". Ponieważ był taki pomysł aby miał stać na tarasie i był niewielki i mobilny ,zdecydowałem zbudować go na piłce...

Podwrocławski piec, buduję

Witam, sam już nie pamiętam jak do tego doszło, może dlatego że moje chłopaki-niejadki zaczęły wcinać pizze, może dlatego, iż chciałem mieć coś niestandardowego na okazje letnich spotkań z rodziną/znajmomymi niż grill, w każdym bądź razie budowa rozpoczęta. Plan budowy pieca zmienia się pod wpływem dostępnych materiałów, narzędzi i czasu. Poniżej chciałbym podzielić się dzisiejszymi osiągnięciami. Dodam, iż strona ta wydatnie przyczyniła się do zdobycia wiedzy dot. budowy pieca za co dziękuję wszystkim autorom artykułów a w szczególności Robertowi.

Budowa pieca do pizzy z wermikulitu

W związku z tym, że postanowiłem w tym roku zbudować dla siebie grill i piec do pizzy chcę zaprezentować poszczególne etapy w fotorelacji. Możliwe, że komuś się to przyda. Piec jest w trakcie dalszej budowy, ale na bieżąco będę umieszczał zdjęcia. Na dole zamieszczam swoje wnioski i film z pieczenia pizzy :)

Gliniany piec chlebowy

Z racji że jestem fanem klimatów średniowiecznych jak i wypieków wszelakich, postanowiłem połączyć obie pasje. Organizowaliśmy wypiek chleba na jednym z wydarzeń w Polsce więc założenie budowy było proste. Postawić piec jak najszybciej i odzyskać tyle materiału ile tylko jest możliwe ...

Piec jak marzenie w Stroniu Śl.

Witam wszystkich entuzjastów budowy własnych piecy chlebowych i innej architektury ogrodowej. Już chyba z 30 lat marzę o własnym piecu chlebowym. Grill i wędzarnię mam na działce ale tera przyszedł już czas na realizację tego...

Ruski piec chlebowy

Krótki opis,budowa,użyte materiały i działanie ruskiego pieca chlebowego.

Piec Kosiora

Witam, ławę wykopałem na głębokość 70 cm. Wymiary to 140 cm na 140 cm, i tak się zastanawiam ...

Piec balkonowy

Witam, Z racji braku działki i z wielkiej ochoty posiadania pieca do pizzy zacząłem się rozglądać za firmami które sprzedają gotowe piece do pizzy zasilane gazem z butli*. Niestety w czasie poszukiwań nie udało mi się trafić na nic konkretnego w związku z czym postanowiłem zbudować swój piec do pizzy :D Najpierw koncepcja, potem model kartonowy i w końcu zapadła decyzja... ROBIĘ..

Budowa wędzarni z piecem chlebowym

W artykule tym postaram się na bieżąco wstawiać zdjęcia z budowy mojego pieca. To pierwsza moja budowla tego typu więc proszę o wyrozumiałość. Dodam też, że pod kostką na której buduję znajduje się przygotowany wcześniej fundament. Plan jest następujący: Od prawej będzie piec chlebowy skonstruowany z cegły szamotowej i gotowych kopuł do pieca. Kolejna część to wędzarnia z paleniskiem bezpośrednim. Cała murowana, ocieplona deskami od wewnątrz. Za wędzarnią kuchenka gazowa zasilana z butli.

Tomasz buduje piec chlebowy i grill

Budowa naszego pieca to projekt który był planowany w trakcie budowy domu jako, że w projekcie domu był uwzględniony kominek na elewacji z dodatkowym kominem systemowym. Koniec końców ocieplenie domu styropianem spowodowało potrzebę odsunięcia kominka od budynku. Przy okazji robót budowlanych powstał fundament pieca , bo założyliśmy że kiedyś powstanie w jego miejscu piec do pizzy...

Piec Amatora :)

Witam wszystkich,
Przedstawiam swój piecyk wybudowany w połowie lipca, a z braku czasu "wykończony" dopiero tydzień temu :)